מט״ח האם זה הימורים או שיש כאן באמת מסחר מושכל?

מסחר במטבע חוץ הפך לענף מאוד פופולארי בשנים האחרונות כאשר יותר ויותר אנשים ללא רקע בשוק ההון מצטרפים לקורסים מקצועיים על מנת להפוך לסוחרים במטבעות חוץ. בעקבות כך נשאלת השאלה האם מט״ח זה הימורים או שיש כאן באמת מסחר מושכל ומה עלינו לעשות על מנת להפוך לסוחרי מט״ח וכמובן האם כל אחד יכול להיות סוחר במט״ח. אז בראש ובראשונה נסביר מה זה אומר להיות סוחרי מט״ח.

 

סוחר במטבע חוץ מוכר וקונה מטבעות זרים בהתאם לטרנדים ותזוזות בשוק ועל ידי פעולת הקנייה והמכירה הוא עושה כסף על ידי ניצול הזדמנויות, כלומר אם סוחר במטבעות חוץ מזהה ביום מסויים ששער היורו ירד משמעותית הוא רוכש יורו ומחזיק בו עד שהוא יתחזק ואז ינצל את המגמה החיובית וימכור את היורו שאותם קנה ובכך יעשה רווח על המכירה. מטבעות משופעים ממספר רב של דברים ולכן על הסוחר להבין הבנה עמוקה בשוק היות וכמעט כל דבר יכול להשפיע על ערך המטבע כמו למשל בחירות במדינה מסויימת, מצב בטחוני באותה מדינה או מגמת שוק כללית כלשהי גם משפיעה באופן ניכר על תנודות המטבע.

 

כעת נשאלת השאלה אם כל אחד יכול להיות סוחר במטבעות חוץ והתשובה היא לא. מי שאין לו את הידע הבסיסי במסחר במטבעות חוץ עלול להפסיד כסף רב וכל המסחר יהיה עבורו כמו קזינו. ישנם הרבה משתנים שיש לקחת בחשבון כאשר מבצעים מסחר במטבעות חוץ כמו אלו שציינו קודם לכן כאשר בנוסף צריך לדעת לקרוא את הגרפים של ערך המטבע, לקרוא מגמות ולהבין את ההתנהגות של הגרף. על מנת לסחור במטבעות חוץ בצורה מושכלת יש להתמקצע בנושא על ידי קורס מקצועי בראש ובראשונה. לאחר מכן מומלץ לעשות תקופת נסיון כלשהי בה נסחור במטבעות חוץ אבל נעשה זאת באמצעות סימולציות ולא עם הכסף שלנו על מנת להשתפשף מעט ולצבור נסיון וכמובן לראות שכל השיטות והפרקטיקות שלמדנו אכן עובדות לנו כראוי.