ימי המסחר של בורסת וול סטריט

בורסת הוול סטריט היא הבורסה האמריקאית שנמצאת בניו יורק והיא כנראה הבורסה המפורסמת ביותר בעולם. היא הוקמה אי שם בשנת 1891 וכשמה כן היא והיא ממקומות ברחוב וול סטריט במנהטן.

בבורסת לניירות ערך בניו יורק נסחרות לא רק מניות אמריקאיות, אלא חברות בינלאומיות מכל רחבי העולם עושות ימים כלילות על מנת להנפיק את עצמם לבורסת הוול סטריט היות וכאשר החברה שלך נסחרת שם זהו מאין סמל סטטוס בנוסף להיבטים הכלכליים והפיננסיים.

ימי המסחר בבורסה לניירות ערך בניו יורק שונים כמובן מהימים בהם מתקיים מסחר מהבורסה בתל אביב ומכל בורסה אחרת בעולם לאור הפרשי השעות כאמור. בורסת הוול סטריט מקיימת מסחר בין הימים שני ושישי בין השעות 16:00-23:00 שעון ישראל. לבורסת הוול סטריט השפעה רבה על בורסות ברחבי העולם וכך כמובן יש לה השפעה על הבורסה בתל אביב.

אם למשל השוק בוול סטריט נסגר בירידת שערים חדה ביום שישי בערב, אנו צופים כי פתיחת המסחר בבורסה בתל אביב ביום ראשון בבוקר בשבוע שלאחר מכן תתחיל בירידת שערים כתוצאה כמובן מסגירת המסחר בניו יורק עם ירידת שערים. בדרך כלל כל מגמת סגירה בבורסה בניו יורק תלווה באותה מגמה ביום למחרת בשווקים ברחבי העולם וגם בתל אביב.