האם המניה של טבע תתאושש

לאחרונה עוברת על ענקית התרופות הישראלית תקופה לא טובה שבעקבותיה היא חווה ירידה חדה בערך המניה שלה בארץ ובעולם. אנו שומעים לא מעט פעמים אנשים ברחוב שואלים האם המניה של טבע תתאושש מהמשבר הנוכחי. ביטול השקעות, פיטורים המוניים ועיצומים של העובדים הם רק חלק מהכותרות שנמצאות בעיתונות. החברה שהביאה הרבה כבוד לישראל בתעשיית הפרמצוטיקה והתרופות הגנריות ברחבי העולם כנראה עומדת מול אחד המשברים הגדולים ביותר אותם חוותה מאז הקמתה.

 

מומחים רבים טוענים כי זהו משבר תקופתי וכי זהו הליך די שגרתי לאחר מספר שנים במחזור חייה של חברה. יש לציין כי אותם מומחים לא זוכרים תקופה כזו קשה בחייה של החברה אך למרות זאת מעריכים כי זוהי משוכה שהחברה תעבור בזמן הקרוב.

 

חשוב לדעת ולזכור כי טבע היא עדיין חזקה אם לא חברת התרופות החזקה בעולם שמחזיקה ברשיון בלעדי לייצור מספר תרופות ברחבי העולם, כך שהפוטנציאל שלה לצמיחה עדיין קיים. בנוסף החברה ממשיכה להשקיע במחקר ופיתוח כספים רבים על מנת להקנות לעצמה יתרון תחרותי על פני חברות אחרות בתעשייה. יש לציין שהמניה של החברה נסחרת מלבד בבורסה הישראלית גם בבורסות שונות ברחבי העולם, וטבע היא חברה בינלאומית עם מוניטין מצויין דבר שכמובן בנוסף לכל ההשקעות וההחלטות העסקיות יעזור לה לצאת מהמשבר שאליו היא נקלעה. שוב נאמר כי משבר שכזה הוא דבר שקורה מידי מספר שנים לחברות וגם לכלל המשק וחברות נוהגות לצאת ממנו בעזרת החלטות עסקיות חכמות.

 

בנוסף מומחים רבים בשוק ההון מעריכים שכרגע המניה של חברת טבע הגיעה לקו התמיכה שלה שמשם היא אינה צפויה לרדת עוד ומכאן צפוייה לנו רק עלייה של המניה חזרה לערכה.